Ja si e komentuan liderët kosovarë vizitën e Papës
Vizita e Papës në Shqipëri është komentuar edhe nga liderët politikë në Kosovë.

Ata e kanë cilësuar këtë vizitë si historike dhe dëshmi se shqiptarët orientohen për nga vlerat demokratike dhe civilizuese.

Kryeministri Hashim Thaçi postoi në Faceook, duke shkruar se vizita e Papës tregon se populli shqiptar po drejtohet strategjikisht drejt Perëndimit.

Thaçi nuk ishte i pranishëm në Tiranë dhe u raportua se ai e ka kërkuar një gjë të tillë, por se vizita iu refuzua.

Edhe Ramush Haradinaj e vlerësoi si historike vizitën e Papës në Shqipëri. /albeu.com/
Shtuar më 22/09/2014, ora 11:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori