Ja si e flet Thaçi anglishten (VIDEO)
Kryetari i Partisë Demokratike Hashim Thaçi tashmë që është në postin e ministrit të Jashtëm, duket se e ka dhe një sfidë, atë të komunikuarit në gjuhën e diplomacisë, në gjuhën angleze.

Në dallim nga dy paraardhësit e tij, Enver Hoxhaj dhe Skënder Hyseni, Thaçi ka vështirësi në anglisht dhe nuk e flet aq mirë atë.

Një gjë të tillë mund ta vërtetoni duke parë videon më lart.

Megjithatë, Thaçi do të jetë në krye të diplomacisë kosovare vetëm për një vit e gjysmë, pasi më pas pritet të bëhet president./albeu.com/

Shtuar më 09/01/2015, ora 12:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori