Ja se çfarë thoshte Albin Kurti për dialogun me Serbinë
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti do të shpjegonte në muajin qershor dhe pikat kryesore që ka VV-ja lidhur me dialogun me Serbinë.

Pika e parë, sipas Kurtit, ka të bëjë me themelimin e një komisioni hetimor parlamentar, i cili për 6 muaj do të hetojë procesin e gjithë dialogut 3-vjeçar.

Pika e dytë është ajo që marrëveshja e 19 prillit mes Thaçit dhe Daçiç të dërgohej në komisionin e Venedikut, raporton Zëri.

Gjithashtu, Kurti rendit edhe pika të tjera.

Mirëpo, dialogu deri më tashmë mes Kosovës dhe Serbisë është realizuar dhe VV-së i takon thjesht ta vazhdojë atë.

Ajo që mbetet për tu parë është sesi do të mundet Albin Kurti ti përmbushë këta fjalë që ka thënë dhe nëse vërtetë do të veproje sipas pikave që ka përmendur. /albeu.com/
Shtuar më 11/09/2014, ora 16:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori