Ja se çfarë presin shqiptarët në Luginë për vitin 2015 (VIDEO)
Shqiptarët në Luginë të Preshevës janë shprehur se viti që lanë pas ka qenë një vit regresi dhe se presin që ky vit të jetë sa më i suksesshëm.

Lugina vijon të mbetet një vend i pazhvilluar dhe me shkallë të lartë papunësie.

Sami Sahiti njohës i çështjeve ekonomike duke vlerësuar vitin e kaluar si jo të suksesshëm në aspektin ekonomik thotë se autoritetet lokale duhet të jenë më të vëmendshëm sa i përket zhvillimit të ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme./albeu.com/

Shtuar më 04/01/2015, ora 09:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori