Ja sa është rritur Pavarësia, bukuroshja që lindi ditën kur Kosova u bë shtet (FOTO LAJM)

Pavarësie Sopa është vajza e cila lindi me 17 shkurt 2008, në ditën kur Kosova u bë shtet i pavarur me këtë rast ajo u pagëzua me këtë emër.

Si Kosova edhe ajo sot (e premte), feston përvjetorin e nëntë të lindjes, shkruan Magazina.al.

Pavarësia kishte lindur, vetëm pesë minuta pasi kryeministri Thaçi kishte paraqitur Deklarata e Pavarësisë së Kosovës dhe është foshnja e parë e lindur në shtetin e ri.

Ndërsa tani ajo ka mbushur 9 vjet dhe vijon mësimet në klasën e tretë./Albeu.com/
Shtuar më 17/02/2017, ora 21:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori