Ja pse Lista Serbe nuk mori pjesë në seancë
Deputetët e Listës Serbe nuk nuk do të jenë të pranishëm në seancën e Kuvendit ku pritet të ratifikohet marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi.

Këtë e ka konfirmuar shefi i Grupit Parlamentar të Listës Serbe, Sllavko Simiq, i cili ka thënë për "KosovaPress" se kanë vendosur të mos të marrin pjesë në këtë seancë, për shkak të situatës së sigurisë që po mbretëron kohëve të fundit, dhe për shkak të protestës. /albeu.com/
Shtuar më 01/09/2016, ora 12:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori