Meta kërcënon me prerje dore Kryemadhin, Bashën e Edi Ramën: Do e bëj unë!
Ja ndarja e posteve ministrore sipas partive
Sipas burimeve që ka marrë portali Albeu.com, thuhet se në Kosovë është gjithcka gati dhe se postet ministrore dhe postet kryesore të shtetit janë ndarë.

Albeu.com ju sjllë emrat e ministrive dhe partia që do ti udhëheqë.

Këto janë postet kryesore të Qeverisë dhe Kuvendit të Kosovës

Isa Mustafa: Kryeministër Hashim Thaci: President Kadri Veseli: Kryeparlamentar

Ministritë e PDK-së

1.Ministria e FSK-së
2.Ministria e Shëndetësisë
3.Ministria e Brendshme
4.Ministria e Arsimit Shkences dhe Teknologjisë
5.Ministrie e Integrimeve Evropiane
6.Ministria e Infrastrukturës
7.Ministria e Bujqesisë
8.Ministria e Zhvillimit Ekonomik
9.Ministria e cila pritet te hapet

Ministritë e LDK-së

1.Ministria e Jashtme
2.Ministria e Financave
3.Ministria e Drejtësisë
4.Ministria e Tregtisë
5.Ministria e Diaspores
6.Ministria e Kulturës
7.Ministria e Pushtetit Lokal
8.Ministria e Administrates Publike

Ministritë e Minoriteteve

1.Ministria e Komuniteteve
2.Ministria Mjedisit
3.Ministria Mirëqënies Sociale./albeu.com/

Shtuar më 26/11/2014, ora 13:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori