Ja porosia e Merkelit për Haradinajn dhe Mustafën
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa dhe kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj kanë takuar sot zyrtarin e partisë së kancelares gjermane Merkel, Andreas Schockenhoff.

Në këtë takim është folur rreth mundësisë për formimin e qeverisë së re nga koalicioni opozitar, shkruan Bota Sot.

Schockenhoff ka kërkuar nga liderët që pas krijimit të qeverisë të vazhdohet dialogu me Serbinë dhe të zbatohen marrëveshjet e arritura në Bruksel./albeu.com/

Shtuar më 20/06/2014, ora 12:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori