Ja nga sa vota kanë marrë kandidatët e VV-së në Mitrovicë (FOTO)

Pëlqej
Në zgjedhjet e 11 qershorit, Lëvizja Vetëvendosje arriti të merrte një numërkonsiderueshëm votash ashtu siç bëri edhe në shumë qytete të tjera.

Në Mitrovicë VV- ka arritur të marrë afër 10 mijë vota, apo 36% të votuesve, që është përqindje e njëjtë me atë të PDK-së.

Numërkonsiderueshëm të votave kanë marrë edhe tre kandidatët e VV-së nga Mitrovica për deputetë në Kuvendin e Kosovës, Faruk Mujka, Fidan Ademi dhe Vlora Haxhimehmedi. /albeu.com/

Shtuar më 19/06/2017, ora 16:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori