Ja ministritë që do të drejtojë AKR-ja
Partia e Behgjet Pacollit, Aleanca Kosova e Re (AKR) do t’i drejtojë pesë ministri në Qeverinë e drejtuar nga Ramush Haradinaj.

Burime brenda koalicionit PAN kanë bërë me dije se AKR-ja do ta drejtojë Ministrinë e Punëve të Jashtme, atë të Zhvillimit Ekonomik, Ministrinë e Punëve të Brendshme, të Ambientit dhe Ministrinë e Bujqësisë.

Sot, Behgjet Pacolli ka shkëputur bashkëpunimin me LDK-në.

PAN-i dhe AKR-ja kanë arritur dje marrëveshje për bashkëqeverisje.
Shtuar më 04/09/2017, ora 14:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori