Ja ligjërata që mund të çojë në burg Irfan Salihun (VIDEO)
Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër Irfan Salihut, i cili dyshohet se ka kryer veprën penale "nxitja e urrejtjes, përçarjes ose mos durimit kombëtar, racor, fetar apo etnik".

Prokuroria njofton se këtë vepër ai e ka kryer me një ligjërate me temën "Si ta shtojmë bereqetin".

I pandehuri ka theksuar se "në periudha të ndryshme gjatë pushtimit të perandorisë osmane në trojet tona kanë qenë 1 % shqiptar", "e shajnë atë myslimanë që ju ka dhënë me hektar tokë dhe i ka sjellë për të jetuar në Kosovë. Edhe i ka sjellë për të jetuar në Kosovë, edhe i ka bë sundimtarë të Ballkanit".

Më sipër mund të ndiqni ligjëratën e plotë. /albeu.com/
Shtuar më 15/02/2016, ora 16:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori