Ja kush është shqiptari i fundit i vrarë në Siri
I vrari i fundit me etni shqiptare në Siri quhet Migjen Halil Latifi, 25-vjeç dhe është nga Kllodernica e Skënderajt.

Familja e tij banon në lagjen Saraj të komunës së Skënderajt.

Gjendja ekonomike e familjes Latifi mësohen të jenë të dobëta, pasi babai i Migjenit, Halili ka një pension, pasi që është plagosur në luftën e Kosovës dhe vëllai i punon si mirëmbajtjës i fushës së sportit, KF Drenica, transmeton Koha.

Vetë Migjeni ka qenë një besimtar mysliman, si duket i mashtruar në emër të fesë ka ikur më tej për të luftuar në Siri. /albeu.com/
Shtuar më 27/08/2014, ora 09:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori