Ja ku do të jetë pika e re kufitare mes Kosovës dhe Serbisë
Më 22 maj, në kuadër të dialogut mes dy vendeve, Prishtina e Beogradi kishin rënë dakord që të hapej një pikë e re kufitare mes dy vendeve. Por tani qeveria e Kosovës ka marrë vendim për shpronësimin e tokës ku do të ndërtohet pikëkalimi i ri kufitar, "Kapi" në komunën e Kamenicës mes Kosovës dhe Serbisë.

Lajmin e ka bërë të ditur nënkryetari i Kamenicës, Fatmir Matoshi.

Ai beson se hapja e kësaj pike kufitare është e mjaftueshme që ta ndalin hovin të gjithë ata që tentuan ta devijojnë këtë pikëkalim kufitar në vende të tjera.
Shtuar më 07/01/2016, ora 10:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori