Ja këshillat e Gjermanisë për Kosovën
Qeveria e Gjermanisë nuk ka ndërmend të hyjë në "punët e brendshme të Kosovës" dhe pret nga partitë ta zgjidhin ngërçin politik në vend.

Mirëpo, ka dy kushte për qeverinë e ardhshme.

Së pari, Gjermania kërkon që të vazhdohet dialogu me Serbinë dhe së dyti, të ngrihet Tribunali për gjykimin e krimevesupozuara të luftës.

Për shtetin gjerman, rruga e vetme për të gjetur një zgjidhje për situatën politike aktuale është ajo e ndjekjes së procedurave të rregullta demokratike e ligjore të shtetit të Kosovës. /albeu.com/
Shtuar më 02/09/2014, ora 09:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori