Ja epiqendra e tërmetit që lëkundi Kosovën
Sipas dy referencave në ueb faqen të cilat përcjellin aktivitetin e lëkundjeve sizmike në botë, epiqendra e tërmetit të sotëm është mes lagjjes Çentos dhe Indzhikovos, 9 kilometra nga Shkupi dhe 3 kilometra nga Haraçina.

Fuqia e tërmetit thuhet të jetë 5.1 shkallë të Rihterit. Ndërsa koha e lëkundjes është ajo që lidh edhe lëkundjet në Kosovë, 15:10. /albeu.com/


Shtuar më 11/09/2016, ora 18:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori