Ja çfarë thotë prokurorja e rastit të Gani Gecit
Prokurorja që ka marrë përsipër të hetojë Geni Gecin për dyshimin e veprës së vrasjes,Vahide Badiviku mohon që të ketë ndikime të jashtme lidhur me hetimin që po i bën ish-deputetit.

Rasti i Gani Gecit në fakt i ishte caktuar një tjetër prokurori nga Mitrovica, por se më tej i është kaluar Badivikut, transmeton KTV.

Ajo ka thënë për KTV-në se është e rëndësishme që të qartësohet rasti që sipas saj, është i gjithi në përputhje me ligjin, përcjell koha.net.

Zyra e Prokurorit Disiplinor të enjten ka nisur procedurë ndaj Prokurores, e cila ka hetuar rastin e vrasjes së kryer nga Gani Geci dhe ka ngritur aktakuzën ndaj tij./albeu.com/

Shtuar më 18/01/2015, ora 20:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori