Ja çfarë shkruante revista satirike franceze për luftën e Kosovës (FOTO LAJM)

Revista e njohur satirike franceze Charlie Hebdo kishte shkruar dhe bërë karikatura edhe për luftën e Kosovës, duke mbajtur anën e popullit shqiptar dhe të drejtën e tyre për liri.

Kjo revistë madje atë që kryente Serbia në Kosovë e konsideronte "genocid".

Revista dënon ashpër veprimet kriminale që kryenin ishtarët serbë në Kosovë./albeu.com/

Shtuar më 07/01/2015, ora 17:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori