Ja çfarë shkruan BBC për arrestimin e imamëve në Kosovë
Për arrestimin e imamëve gjatë ditës së djeshme, kanë shkruar edhe mediat ndërkombëtare.

Gjigandi BBC shkruan se 15 imamë janë arrestuar, gjatë një operacioni të zhvilluar nga policia.

Sipas BBC, imamët dyshohet se kanë rekrutuar njerëz për ti dërguar në Siri dhe në Irak.

lajm përmendet edhe emri i Fuad Ramiqit dhe i imamit të xhamisë së Madhe të Prishtinës, Shefqet Krasniqit. /albeu.com/
Shtuar më 18/09/2014, ora 10:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori