Ja çfarë po ndodh me gjyqin ndaj të akuzuarve për terrorizëm
UPDATE - Të akuzuarit për terrorizëm, pas kërkesës së tyre për tu ndërprerë seanca, me qëllim që të falin namazin, janë lënë të falen brenda ambjenteve të sallës së gjyqit.

17:11 Po mbahet seanca gjyqësore ndaj 40 personave të dyshuar se kanë marrë pjesë në luftën e Sirisë dhe të Irakut.

Një nga të akuzuarit i ka paraqitur gjyqtarit një kërkesë, që të ndalet seanca, me qëllim që ai ta falë namazin.

Mësohet se gjyqtari ende nuk e ka marrë masën për të dyshuarit.

Sipas burimeve mediatike, deri më tani janë marrë në pyetje 25 persona nga 40 të dyshuarit. /albeu.com/


Shtuar më 12/08/2014, ora 17:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori