Ja çfarë merr Vetevendosje nese behet pjese e qeverise
Marrëveshja fillestare e arritur mes LAN-it dhe Vetëvendosjes për ndarjen e posteve nuk do të ndryshojë.

Mësohet se VV-së nuk do ti jepen më tepër sesa poste ministrore.

Kjo, pasi është vendosur tashmë që kryeministri të jetë nga rradhët e AAK-së dhe kryeparlamentari nga rradhët e LDK-së, shkruan Tribuna.

Ndërsa, edhe posti i presidentit i është rezervuar Lidhjes Demokratike të Kosovës, e cila mund ta marrë menjëherë pasi ti përfundojë mandati Jahjagës më 2016-tën. /albeu.com/



Shtuar më 15/09/2014, ora 09:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori