Ja çfarë mendojnë rusët për sanksionet e Kosovës
Kosova vendosi sanksione kundër Rusisë, duke iu bashkangjitur në këtë mënyrë BE-së dhe SHBA-së në thirrjen e tyre.

Kjo, për shkak të agresivitetit të Rusisë në lindje të Ukrainës.

Lidhur me vendimin e qeverisë së Kosovës për ti vënë sanksione Rusisë, ka reaguar kryetari i Komitetit të Dumës për Çështje Ndërkombëtare, Aleksei Pushkov.

"Sanksionet e Kosovës kundër nesh kanë shkaktuar vetëm buzëqeshje. Natyrisht, ata i kanë vendosur këto masa për të treguar se ekzistojnë", shkroi Pushkov në llogarinë e tij në Twitter. /albeu.com/Shtuar më 18/09/2014, ora 15:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori