Ja çfarë i tregoi Vuçiç kancelares Merkel në hartë (FOTO-LAJM)

Fakti që ai nuk ishte në qendër të vëmendjes së samitit
të Berlinit, ka bërë që Kryeministri i Serbisë, Aleksander Vuçiç të terheqë vëmendjen e Kancelarës së Gjermanisë, Angela Merkel dhe Kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi duke prezantuar disa harta të cilat tregonin sipas mediave serbe projekte infrastrukturore në rajon.

Kryeministri serb kishte prezantuar disa harta, ku mundohej t’i paraqiste projekte të infrastrukturës rrugore e hekurudhore, që lidhin Serbinë me vendet tjera, edhe pse për këtë detyrë ishte ngarkuar kryeministri Rama. Ndër to ishte edhe autostrada Prishtinë-Nish, projekt ky që ishte diskutuar edhe në bisedimet në Bruksel.

Ndër to ishte edhe autostrada Prishtinë-Nish, projekt ky që ishte diskutuar edhe në bisedimet në Bruksel. Vuçiç gjithashtu kishte paraqitur edhe projektin për rikonstruktimin e hekurudhës Beograd-Sarajevë, si dhe rikonstruktimin e rrugës dhe hekurudhës të korridorit Serbi-Mal të Zi-Shqipëri. Në një foto të publikuar nga e përditshmja serbe Blic, shihej harta e Serbisë me Kosovën brenda saj, transmeton lajmi.net. Nuk dihet nëse Vuçiç të njëjtën hartë e ka paraqitur edhe në Berlin
Shtuar më 30/08/2014, ora 11:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori