Ja çfarë i sanksionon Kosova Rusisë
Kosova ka filluar të vërë në zbatim sanksionet kundër Rusisë.

Janë gjithsej 46 entitete ruse të goditura nga shteti i Kosovës, raporton Koha Ditore.

Mes këtye entiteteve janë disa zyrtarë të lartë rusë, qe nuk lejohen te shkelin ne Kosove, koorporata "Gazprom" dhe ajo ushtarake "Kalashnikov Concern".

Gjithashtu, disa shoqërive ruse Kosova po ua pengon asetet. /albeu.com/
Shtuar më 01/10/2014, ora 11:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori