Ja akuzat e prokurorisë për 40 të arrestuarit për terrorizëm (FOTO DOKUMENT)

Pëlqej
Dyzetë persona u vunë në pranga me dyshimin për terrorizëm, e ndërsa 17 janë në kërkim policor.

Këta 40 persona u paraqitën përpara gjykatës, ku nuk u mor vendimi për paraburgim të të arrestuarve.

Mediat kanë arritur të gjejnë dokumentat, që tregojnë akuzat që ngrihen kundër 40 personaveakuzuar për terrorizëm.

Në këto dokumenta, prokuroria përmend emra, datat kur të akuzuarit kanë shkuar për të luftuar në Siri apo në Irak, si dhe pjesë e cilës organizatë janë bërë. /albeu.com/
Shtuar më 13/08/2014, ora 09:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori