Ivica Dacic ngushëllon bashkëshorten e Ivanovicit
Në këto momente në Beograd po mbahet ceremonia e varrimit e politikanit serb të vrarë në Mitrovicën e Veriut, Oliver Ivanovic.
Në varrim po marrin pjesë edhe kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiq dhe drejtori I zyrës për Kosovën Marko Gjuriq, raportojnë mediat serbe.

Për t’i shprehur ngushëllimë gruas së Ivanovicit, Milena Bogdan. aty u pa edhe Ministri i Punëve të Jashtme, Ivica Dacic

Vrasja ka ndodhur të martën rreth orës 08:10, në rrugën “Sutjeska” në veri të Mitrovicës, para selisë së partisë së Oliver Ivanoviqit, Iniciativës Qytetare.


Shtuar më 18/01/2018, ora 13:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori