Çitaku replikon me Nikoliç në mbledhjen e OKB: Nuk do t’ju pyesim juve
Në një sesion të zakonshëm të Këshillit të Sigurimit për Kosovën, përfaqësues të Beogradit dhe Prishtinës u përplasën përsëri me dy vizione të kundërta.

Serbia përfaqësohej kësaj here nga Presidenti Tomislav Nikoliç, i cili shprehu pakënaqësi rreth përpjekjeve të Prishtinës për krijimin e një ushtrie, shkruan tch.

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku tha nga ana e saj se Prishtina nuk do të diskutojë me Serbinë dhe me asnjë vend tjetër për krijimin e Forcave të Armatosura. /albeu.com/
Shtuar më 27/02/2017, ora 20:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori