Ismaili: U pritëm mirë nga serbët
Dy ministrat e Kosovës, Enver Hoxhaj dhe Fadil Ismaili kanë qenë ministrat e parë që kanë marrë pjesë në një konferencë ndërkombëtare në Beograd.

Ministri i zhvillimit Ekonomik Fadil Ismaili i tha Radio Kosovës se ata janë trajtuar dhe ishin pritur shumë mirë nga homologët serbë, të cilët ashtu si përfaqësuesit e Komisionit Evropian kanë mirëpritur propozimin që takimi i radhës të mbahet në Kosovë.

Ismaili theksoi se është pritur në kryeqytetin e Serbisë, njëlloj sikurse homologët serbë./albeu.com/
Shtuar më 26/10/2014, ora 15:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori