Ish-kryeministri serb u vra pasi bisedoi në telefon me Bajram Rexhepin (VIDEO)
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Në një dokumentare të transmetuar nga emisioni "Zona Express", flitet për vrasjen e kryeadministratorët e UNMIK-ut.

Gjithashtu, zbulohen detaje për bisedën e parë telefonike mes kryeministrit të parë të Kosovës, Bajram Rexhpi, dhe atij të Serbisë, Zoran Gjingjiç në mars 2003">2003.

Dokumentari "Shtatë sundimtarët e Kosovës", tregon se vetëm pak kohë pas telefonatës së zhvilluar mes kryeministrave, Gjiniç ishte vrarë në Beograd. /albeu.com/
Shtuar më 20/03/2017, ora 08:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}