Ish-ambasadori i OSBE-së kundër Gjykatës Speciale
Ish ambasadori i OSBE, William Walker
Ish-ambasadori i OSBE-së në Kosovë, William Walker është kundër themelimit të Gjykatës Speciale. Ai është i mendimit se është shpenzuar shumë deri tani në këtë drejtim dhe nuk ekziston nevoja që të pritet edhe disa vite derisa të fillojë punën ajo, raporton RTV 21.

Madje, Walker thotë se qytetarët e Kosovës bashkë me liderët duhet të vendosin dhe t’u thonë ndërkombëtarëve mjaft.

"Duhet të filloni të vendosni vet. T'iu thoni ndërkombëtarëve: 'mjaft na treguat ju çfarë të bëjmë'. Çfarë na duhet edhe një Gjykatë që i duhen edhe disa vjet deri të fillojë punën. Nuk e kuptoj nevojën për themelimin saj", është shprehur Walker. /albeu.com/
Shtuar më 12/06/2015, ora 10:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori