Ish-agjenti kërkon që Thaçi dhe Veseli të pyeten për vrasjen e këtyre personave
Naim Miftari, ish agjenti i SHIK-ut dhe G2-ZKZ, në faqen e tij në facebook, vazhdon të publikojë shkrime me të cilat kërkon përgjegjësi dhe hedhë akuza të rënda ndaj presidentit aktual, Hashim Thaçi dhe kryeparlamentarit, Kadri Veseli.

Së fundi, përmes një postimi në faqen e tij në facebook, Miftari ka porositur kryeprokurorin Sylë Hoxha, që të marrë bë pyetje Thaçin dhe Veselin për vrasjen e Bahadin Hallaqit dhe Shaban Shalës.

Por sa shumë kohë kot tenton të merret me mua dhe sa tenton të na frikëson dhe rrezikon kinse përmes ligjit të Maliqi, më mirë t’i pyes shefat urdhëruesit e tij Thacin dhe Veseli rreth kësaj teme si u vra Bahadin Hallaqi, Shaban Shala dhe nga kush u vranë mbi gjithat pse u vranë...

Sipas disa të dhënave Behajdin Hallaçi dhe Shaban R. Shala janë marr nga burgu nga dora e Thaçit dhe Veselit, dhe nuk janë gjetur kurrë më, madje as kufomat e tyre nuk u zbuluan asnjëherë”, shkruan Miftari në faqen e tij në facebook.


Ky është postimi i plotë:


Ali Hoxha Hoxh Alija ...

Para disa vitesh;

Sylë Haxha kryprokurori publikisht para ca vitesh para televizionit deklaron,

ato vrasje që i ka bërë shteti nuk gjurmohen vrasjet politike aludon në SHIK-un, por cili shtet vret pa vendim gjyqësor pos Koresë Veriore plus në atë kohë për të cilën flet ne nuk ishim shtet as nuk kishim shtet tonin as shërbim kombëtar .!

2018 i paska ra rruga rasisht...të merret me mua.!?

Sylë Hoxhen prokuror apo kryeprokuror special ....nuk muj të thërras të tillë kurrsesi pasi nuk është i till, nuk është zyrtar që mbron ligjin por si sekser me ca tjer mbron interesin e Hashim Thaçit.

Por sa shumë kohë kot tenton të merret me mua dhe sa tenton të na frikëson dhe rrezikon kinse përmes ligjit të Maliqi, më mirë t’i pyes shefat urdhëruesit e tij Thacin dhe Veseli rreth kësaj teme si u vra Bahadin Hallaqi, Shaban Shala dhe nga kush u vranë mbi gjithat pse u vranë...

Sipas disa të dhënave Behajdin Hallaçi dhe Shaban R. Shala janë marr nga burgu nga dora e Thaçit dhe Veselit, dhe nuk janë gjetur kurrë më, madje as kufomat e tyre nuk u zbuluan asnjëherë.

Murat Jashari tani i burgosur , vëllai i komandantit të vrarë Ismet Jashari, i njohur me nofkën komandant “Kumanova”, kohë më parë nëpërmjet një letre të hapur, ka akuzuar Hashim Thaçin për vrasjen e Behajdin Hallaçit.

“Në fillim të korrikut 1998 natën duar lidhur vrave Behajdin Hallaqin dhe ditën më 30 tetor 1998 në Komunikatën Nr.61 të SHP të UÇK-së e shpallët dëshmor të kombit, sa për humbur gjurmë.

Ose le ti pyet Bosat e vet për një temë tjetër të dytë si tentuan ta organizonin përmes një ndihmësit të LULIT vrasjen e gazetarit, publicistit i Bota Sot, atdhetarit ish i dënuarit politik shumë vite nga Serbia, Shefqet Jasharin dhe vrasjen tjetër të një komandant të luftës pran UÇK, U.H pasi ky kishte shkuar si truprojë e armatosur ta ruante Ibrahim Rugovën të cilin i njëjti Hashim Thaçi sot çuditërisht ......po e dekoron e nderon për së vdekuri....!

Pyeti lirisht edhe pse këta dy persona "të këqij" janë gjallë edhe sot kush është "fajtor" për kët ..!
Shtuar më 01/06/2018, ora 09:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori