Ish-agjenti flet për dosjet top-sekret që Vuçiçi i dha Thaçit (FOTO LAJM)

Gjatë debatit të organizuar në Mynih, në panel ishin presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ai serb Aleksander Vuçiq.

I nervozuar dukej presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, pasi Thaçi, qysh në fillim të debatit ia përmendi spastrimin etnik që ka bërë shteti i Sllobodan Millosheviqit gjatë luftës së fundit në Kosovë ndaj civilëve të pafajshëm.

Vuçiq me nerva i ka dhënë Thaçit disa dokumente që kishte në dorë, duke i thënë që ta lexonte.

E lidhur me ketë, ka reaguar edhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari.

Ai shprehet se çka munden të jenë ato dokumente përveç ndonjë pjesë e dosjeve të UDB në Prishtinë paraluftës.

Ja postim i tij:

‘Incidenti’ në Mynih, Vuçiq i nervozuar i jep Thaçit disa dokumente: Mos u frikëso, nuk janë serbisht...
.........
Qka munden të jen ato dokumenta pos naj pjes e dosjeve të UDB në Prishtin para luftes....koha kur presidenti Thaqi iku azil ne Zvicer dhe uba informator i DGSE Franceze vllau i madh i UDB Serbe .!....
..i del bishti gjer në dhjetor të ketij viti kësaj qashtje kuptone se Hashim Thaqi ësht nen presjon të madh dhe ika punt shum pick e keq....
Shtuar më 17/02/2019, ora 09:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori