Isa Mustafa tregon pse Hoti anuloi vizitën në Washington
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka treguar shkakun se pse kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka anuluar vizitën e tij në Uashington.

Në një positm në Facebook, Mustafa tha se nuk është në çështje, Hashim Thaçi, por shteti i Kosovës pasi në takime të tilla shkohet me unitet pozitë dhe opozitë.

"Është e mjerueshme të mendohet e të shkruhet se z. Hoti si Kryeministër e ka tani shansin të shkojë e ti prijë delegacionit, pasi tani nuk është Thaçi për shkak të Gjykatës Speciale", ka shkruar ndër tjerash Mustafa.
Shtuar më 25/06/2020, ora 08:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori