E FUNDIT/ Partizani humb mundësinë e kreut, Skënderbeu i "bën gjëmën" (VIDEO)
Interpol merr vendimin për Kosovën
Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka konfirmuar se në agjendën e samitit të Interpolit u konfirmuar si pikë e rendit të ditës votimi i Kosovës për anëtarësimin në këtë organizatë.

Përmes një statusi në Facebook, Pacolli ka thënë se ky është një fillim i mbarë dhe se lufta kundër krimit të organizuar ndërkombëtarë dhe terrorizmit është synimi i Kosovës.

Ai ka shtuar se votimi do të ndodh të martën, më 20 nëntor.

“Fillim i mbarë. U konfirmua agjenda e samitit të Interpolit dhe pika ku Kosova aplikon për të qenë anëtar.

Lufta kundër krimit të organizuar ndërkombëtar dhe terrorizmit është synimi ynë.

Votimi do të ndodhë të martën”, ka thënë Pacolli.
Shtuar më 18/11/2018, ora 11:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori