Independent: Kosova e pesta në botë që ka kontribuar për ISIS-in (FOTO LAJM)

Kosova është radhitur e pesta në listë për vendet në botë nga kanë shkuar më së shumti të luftojnë përkrahë grupit terrorist ISIS. Kështu ka rezultuar në një statistike për vitin 2015">2015 nga Independent.

Independent ka nxjerrë statistikë për pjesëtarët e huaj që luftojnë krahë ISIS-it, duke radhitur kështu Kosovën në vendin e pestë për vitin 2015">2015 me 83 luftëtarë.

E para radhitet Jordania me 315 persona që shkuan të luftonin krahë ISIS-it në Siri dhe Irak.

E dyta radhitet Tunizia, Arabia Saudite, ndërsa e treta është Bosnja dhe Hercegovina me 92 luftëtarë që u larguan nga vendi për të luftuar me ISIS-in.

Vendet me më së paku persona që shkuan të luftonin krahë grupit terrorist janë Kuvajti dhe Franca me 18 persona gjatë vitit 2015">2015./Albeu.com/
Shtuar më 24/05/2016, ora 14:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori