Inaugurohet sot muzeu shtetëror i mineraleve
Inaugurohet sot muzeu shtetëror i Kristaleve dhe Mineraleve në oborrin e drejtorisë së Trepçës në Stan Tërg të Mitrovicës ndërsa vlera e këtij projekti është rreth 560 mijë euro.


Financimi është bërë mes Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik dhe Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor. /albeu.com/
Shtuar më 22/06/2012, ora 10:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori