Imami kundër ekstremistëve, kërcënohet me vdekje
Imami nga Peja, Zuhdi Hajzeri nga Peja, është kërcënuar, vetëm pse është kundër grupeve ekstremiste.

Ai ka deklaruar se është kërcënuar disa herë deri me vdekje, vetëm pse iu bënte në Facebokk "like" faqeve kundër ekstremistëve.

"Jam kërcënuar disa herë. Kjo, vetëm pse në facebook iu bëja 'like' faqeve kundër ekstremistëve", ka thënë Hajzeri për KTV-në.

Rasti është konfirmuar edhe nga Policia e Pejës dhe po ndiqet edhe nga Prokuroria e këtij rrethi. /albeu.com/
Shtuar më 02/09/2014, ora 14:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori