Imami, Kryegjyshi dhe marinsat me origjinë shqiptare përcjellin Mit'hat Frashërin
Me respektin më të madh janë riatdhesuar nga SHBA pvr në Shqipërin eshtrat e njërit prej rilindasve të njohur shqiptar, Mit'hat Frashërit.

Djali i Abdyl Frashërit në ceremoninë në SHBA është përcjellë edhe nga Imami shqiptar Gazmend Aga, Kryegjyshi i Bektashinjve Baba Mondi por më e vecanta nga marinsë amerikanë që ishin me origjinë shqiptare.

"Ne ceremonine për riatdhesimin e eshtrave të Mid’hat Frashërit kishte plot emocione dhe ngjyra te vlerave tona kombetare. Nje nga gjerat me te bukura dhe kuptimplote te ceremonise ishte edhe vleresimi i shtetit te New Yorkut per shqiptaret dhe Mid’hat Frasherin;

Te gjithe policet e NYPD qe moren pjese ne ceremoni ishin me origjine shqiptare. Kolazhi i vlerave e ben te madhe Ameriken." shkruan Imami Gazmend Aga./albeu.com/
Shtuar më 15/11/2018, ora 22:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori