Imam Ekrem Avdiu: U njollos imazhi i drejtësisë dhe i shtetit (VIDEO)
Imami i Mitrovicës, Ekrem Avdiu është shprehur se arrestimi i tij dhe i disa hoxhallarëve të tjerë nuk ka bërë gjë tjetër, veçse ka njollosur imazhin e shtetit dhe të drejtësisë.

Në një intervistë dhënë Radio Pendimit, hoxha theksoi se nuk u njollos aspak imazhi i imamëve dhe fesë islame, por i shtetit dhe drejtësisë.

Imami tha se gëzimi i tij nuk është i plotë, derisa në paraburgim po mbahen imamët e tjerë. /albeu.com/
Shtuar më 26/09/2014, ora 17:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori