Ilir Deda është i varfër
Ilir Deda është bërë për herë të parë deputet në Kuvendin e Kosovës dhe duket se është i varfër për këtë pozitë.

Nga deklarimi që ka bërë në Agjetacionin Kundër Korrupsionit, ai ka shkruar se nuk ka pasuri të paluajtshme.

Deda nuk ka as banesë dhe as makinë në pronësi të tijën.

Madje ka borxh prej 29 mijë eurosh, pasi i ka kredi.

Ai vetë ka pranuar se 27 mijë euro i ka marrë kredi për studimet pasuniversitare, ndërsa 2 mijë euro i janë dashur për kredi personale. /albeu.com/

Shtuar më 21/08/2014, ora 17:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori