Ibush Kllokoqin nuk e vrau SHIK-u
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Njeriu qė deklaron se kishte shėrbyer nė SHIK, ka rrėfyer pėr veprimtarinė e tij gjatė kohės sa ishte nė kėtė shėrbim, marrjen nė pyetje tė inspektorit tė UDB-sė, Ibush Kllokoqit dhe gjėra tjera. Naim Miftari ka pohuar se Ibush Kllokoqi ėshtė vrarė se ka ditur shumė.

Ai tha se nga hierarkia ėshtė takuar me Kadri Veselin. Ndėrkaq Azem Syla, sipas tij, kurrė nuk ka qenė nė SHIK, derisa pėr Nazim Bllacėn thotė se nuk e ka njohur kurrė.

Sipas Express, prokurorja e EULEX-it, Ema Rizato nuk u nda fort e kėnaqur me pėrgjigjet e dėshmitarit qė e kishte ftuar vetė. Naim Miftari, i deklaruar si agjent i Shėrbimit Informativ tė Kosovės, nuk e ka folur asnjė fjalė tė keqe pėr shėrbimin tė cilit pretendon se i kishte shėrbyer pėr shumė vjet. Sipas tij, SHIK-u dhe njerėzit e tij asnjėherė nuk kanė pas urdhėr as tė arrestojnė e assesi tė vrasin njerėz.

Dėshmitari nga fshati Bequk i Vushtrrisė ka dėshmuar tė enjten nė procesin gjyqėsor Bllaca II, ku gjashtė persona akuzohen pėr vrasje dhe tentim vrasje tė pasluftės, ndėrsa dėshmitar bashkėpunues i gjykatės ėshtė Nazim Bllaca, i cili ka thėnė se ishte agjent i SHIK-ut.

Naim Miftari tha se nuk e njeh fare Nazim Bllacėn e madje as qė e di kush fshihet pas shifrės Seiko, shifėr kjo tė cilėn Bllaca kishte deklaruar se e mbante sa ishte nė SHIK.
“Nofkėn ‘Seiko’ e kam parė nė disa raporte, konkretisht pas disa fotove, por jo edhe emrin e Nazim Bllacės dhe nuk kam dėgjuar se e kishte kėtė nofkė”, tha Miftari. Miftari tregoi gjerė e gjatė pėr periudhėn gjatė dhe pas luftės.


“Kam punuar nė SHIK dhe pas arritjes sė marrėveshjes na kanė thėnė se nga UĒK-ja do transferohen shumė persona nė SHIK dhe do tė kryhet e njėjta punė. 99 pėr qind e stafit ishte nga UĒK-ja, ZKZ-ja e G2”, tha Naim Miftari. /albeu.com/
Shtuar më 27/07/2012, ora 09:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.