I mbijetuari rrëfen masakrën e Reçakut (VIDEO)
Më datë 15 janar mbushen 16 vjet nga masakra e Reçakut, një nga ata masakra që i bëri të ditur botës se në Kosovë po vriteshin njerëz të pafajshëm nga regjimi i Slobodan Millosheviçit.

Banorët e këtij fshati në Shtime kujtojnë me dhimbje të madhe masakrën mbi familjarët.

Në këtë masakër janë vrarë gjithsej 42 persona nga forcat serbe.

Nesër në Reçak do të shkojë Isa Mustafa dhe Kadri Veseli.

Një nga të mbijetuarit Nysret Shabani tregon me dhimbje këtë tragjedi për familjen e tij./albeu.com/

Shtuar më 14/01/2015, ora 21:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori