Hoxhaj vlerëson përkrahjen e Katarit
Pëlqej
Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj ka zhvilluar një bisedë telefonike me ministrin e shtetit për Punë të Jashtme të Katarit, Khalid Bin Mohammad Al Attiyah.

Dy politikanët kanë biseduar për fuqizimin e marrëdhënieve bilaterale ndërmjet Kosovës dhe Katarit.

Hoxhaj ka njoftuar homologun nga Katari edhe mbi konsolidimin e shtetit dhe për forcimin e pozitës ndërkombëtare, përmes njohjes universale të saj. Nga ana e tij, Al Attiya, ka vlerësuar lartë progresin në Kosovë. Ai po ashtu ka rikonfirmuar mbështetjen e Katarit për fuqizimin e shtetit dhe subjektivitetit ndërkombëtar të Republikës së Kosovës./albeu.com/
Shtuar më 11/10/2013, ora 16:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori