Hoxhaj thotë se është i gatshëm të japë dorëheqje
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se vendosja e taksës ka qenë e domosdoshme por tashmë afekti ekonomik është arritur.

Hoxhaj, në RTV Dukagjini, ka thënë se taksa ka stopuar fushatën e Serbisë në raport me Kosovën.

“Vuçiq ka premtuar para amerikanëve se ka ndaluar fushatën e tij për të tërhequr njohjet e Kosovës. Unë kam parë që kohët e fundit nuk janë bërë tërheqje të njohjeve”, tha ai.

Zëvendëskryetari i PDK-së ka thënë se është joserioze ajo që ka thënë Kryeministri se në fillim të vijë njohja e më pas të heqim taksën.

“Po të ishte taksa instrument se si të arrijmë deri te njohja, ne qysh në vitin 2008 kur kemi shpallë Pavarësinë, do të vendosnim taksën dhe do të prisnim njohjen”.

Zëvendëskryeministri i Kosovës ka thënë se është i gatshëm të japë dorëheqje nëse raportet me SHBA-në vendosen në pikën zero.

“Jap dorëheqje për shkak të përgjegjësisë” – ka thënë Hoxhaj .
Shtuar më 13/03/2019, ora 21:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori