Hoxhaj ngushëllon sekretarin John Kerry
Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj i ka dërguar një telegram ngushëllimi sekretarit amerikan të Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John Kerry, pas ngjarjeve tragjike që ndodhën dje në Washington Navy Yard.

Hoxhajtelegram ka shprehur ngushëllimet dhe solidaritetin e plotë të qytetarëve të Republikës së Kosovës me familjet e viktimave dhe me popullin e SHBA-ve.

“Populli dhe Qeveria e Republikës së Kosovës bashkëndjen në çdo moment dhembjen dhe pikëllimin me familjet të cilat kanë humbur të dashurit e tyre, duke iu bashkuar lutjeve me popullin amerikan që të plagosurit të shërohen sa më shpejt”, thuhet në letër. /albeu.com/
Shtuar më 17/09/2013, ora 11:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori