Hoxha: Serbia nuk ka të drejtë t’i arrestojë qytetarët e Kosovës
Ministrja e Drejtësisë Dhurata Hoxha, ka deklaruar se sa i përket Gjykatës Speciale dhe rastit të arrestimit të Haradinajt, Ministria e Drejtësisë nuk ka kompetenca

Ministria e Drejtësisë, nuk e ka asnjë mandat, mirëpo unë besojë në pastëritnë e luftës së UÇK-së, asnjë gjykatë nuk ka arritë ta njollosë luftën as Gjykata Special nuk do të ketë mundësi ta njollosë”, ka thënë ministrja Hoxha në emisionin “Argument Plus”.

E sa i përket ndalimit të liderit të AAK-së Ramush Haradinaj në Francë, Dhurata Hoxha, ka deklaruar se Ministria e Drejtësisë bashkëpunon me depertamentin ndërkombëtar përmes zyrës së INTERPOL-it.

“Ne kemi bërë kërkesë për pastrimin apo largimin e emrave nga lista e fletarresteve serbe. Serbia nuk ka të drejtë t’i arrestojë qytetarët e Kosovës”, ka thënë ajo./Albeu.com/
Shtuar më 17/03/2017, ora 23:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori