Hoti bën homazhe te varri i Ibrahim Rugovës
Kandidati për kryeministër nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Avdullah Hoti, sot ka bërë homazhe te varri i presidentit historik, Ibrahim Rugova.

Hoti, përmes një postimi në facebook, shkroi se presidenti Ibrahim Rugova ishte prijës i një gjenerate atdhetarësh që krijuan shtetin e Kosovës, ndërsa sot sipas Hotit, Rugova është frymëzim i një brezi të ri me duar të pastra.

"Presidenti ynë historik Ibrahim Rugova ishte prijës i një gjenerate atdhetarësh që krijuan shtetin e Kosovës. Rugova sot është frymëzuesi i një brezi tjetër me duar të pastra. Brezit të Republikës, që po synon forcimin e sovranitetit shtetëror ku sundon ligji, pa krim e korrupsion, të zhvilluar ekonomikisht, të integruar në BE dhe në miqësi të përjetshme me SHBA-në”, theksoi Hoti. /albeu.com/
Shtuar më 08/06/2017, ora 13:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori