Hotel Grand do të rindërtohet
Prishtina
Hoteli Grand do të rindërtohet. Vendimi është marrë nga Agjencia Kosovare e Privatizimit e cila shprehet se vendimi u mor pasi blerësi ka dështuar të ofrojë garanci dhe siguri për investime.

Sipas Express, Behgjet Pacolli, Remzi Ejupi, e Zylqif Berisha do t’i humbin 8.1 milionë euro, sa paguan për këtë hotel. Ejupi akuzon kreun e AKP’së se ua mori hotelin nga duart pasi nuk ia dhanë rreth 4 milionë euro haraç. Hoteli Grand përfundimisht i kthehet shtetit.

Madje, Remzi Ejupi, bashkëpronar në Hotelin Grand, akuzon kreun e AKP-së, Dino Asanaj se ua mori hotelin nga duart, pasi nuk ia dhanë rreth 4 milionë euro haraç, sa i kishte kërkuar ai përmes ndërmjetësve të tij. /albeu.com/
Shtuar më 01/06/2012, ora 11:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori