Historia e 3 banorëve që qëndruan në shpellë tre muaj pa e ditur se Kosova u çlirua
Duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Ngjarja ka ndodhur në Drenicë, kur tre persona ishin mbyllur gjatë luftës në një shpellë në Çikatovë të Drenasit.

Të shpëtuar nga një masakër që kishte ndodhur në Çikatovë tre banorë të këtij fshati; Petrit, Sokol dhe Selman Morina kishin qëndruar për muaj në një vend të izoluar.

Qëndrimi i tyre në këtë shpellë të fshatit, kishte vazhduar edhe pas çlirimit të Kosovës.

Tek pas tre muajsh, ata e kuptuan se Kosova ishte tashmë e lirë. /albeu.com/Shtuar më 10/11/2017, ora 21:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori