Hetime në veri
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Në veriun e Kosovës nata ka kaluar e qetë dhe pa incidente, përkundër faktit se në lokacionin Kroi i Vitakut, policia ka pasur një fokus të veçantë, raportojnë zyrtarët e Policisë së Kosovës, për rajonin e Mitrovicës.

Zëdhënësi i policisë, Besim Hoti, i ka thënë Radios Evropa e Lirë se policia është duke bërë hetime intensive lidhur me incidentin, ku u vra një person dhe u plagosën dy të tjerë në këtë lokacion, dy ditë më parë.

“Kemi një proces të shtuar, intensiv, të zhvillimit të hetimeve nga sektori i hetimeve të krimeve të rënda në drejtorinë rajonale në Mitrovicë, të mbështetur nga komponenta kryesore e EULEX-it. Por, deri në këtë fazë ka qenë kryesisht mbledhja e provave, dëshmive materiale dhe dëshmive të cilat mund të lidhen në procesin e hetimeve, deri te identifikimi i personave të dyshimtë”, tha Hoti.

Ai ka thënë se deri në këtë fazë janë intervistuar së paku 8 persona, për të marrë detajet shtesë rreth asaj që ka ndodhur në natën e incidentit, por policia ende nuk ka arritur që të dalë me një emër të ndonjë të dyshuari të mundshëm.
Shtuar më 11/11/2011, ora 10:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian