Ndiqni pamjet LIVE, mijëra studentë rrethojnë Kuvendin
Heroi kosovar që po lufton Ebolën në Liberi
Pëlqej
Kosovari Lul Raka po ndihmon njerëz në Monrova të Liberisë, të cilët janë prekur nga sëmundja më e rrezikshme aktualisht në botë, Ebola.

Raka është epidemiolog dhe tashmë është bërë aktivisht një vullnetar i devotshëm kundër sëmundjes së rëndë.

Heroi i qendrës është një fëmijë 4 muajsh, i quajtur Natanian. Fillimisht babai i vdiq nga Ebola, kurse para 14 ditësh e gjetën në repart duke thithur gjirin e nënës së tij të sëmurë, e cila kishte ndërruar jetë”, shkruan Raka, duke përshkruar situatën tejet të rënduar në shtetin e Liberisë.

Doktori Lul Raka thotë se njerëzit në Liberi kanë vërtetë nevojë për ndihmë dhe se po bën ç'është e mundur që ta japë kontributin e tij për ta luftuar Ebola-n. /albeu.com/
Shtuar më 24/09/2014, ora 14:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori